wynajem sprężarek

W wielu sytuacjach wynajem sprężarek na potrzeby zakładu pracy ma istotne znaczenie i jest zdecydowanie lepszym wyborem niż posiadanie tego typu urządzeń na stałe. Dotyczy to szczególnej grupy przedsiębiorstw, w tym także tych, które wyróżniają się szybką dynamiką zmian i procesów technologicznych. W takiej sytuacji zakup sprężarek lub kompresorów nie jest tak korzystnym rozwiązaniem, jak ich wynajem na określony czas, co pozwala też w odpowiednim momencie zdecydować się na inny rodzaj sprzętu – zgodnie z aktualnymi potrzebami firmy, zmianę w produkcji lub np. realizację, innego, krótszego terminowo zlecenia.

Sprężarki mogą, bowiem w praktyce być potrzebne na określony odcinek czasu, dlatego ich zakup nie jest opłacalną inwestycją. Zamiast inwestowania znaczących nakładów finansowych w kompletny system zasilana sprężonym powietrzem warto zdecydować się na wynajem. Oto sugestie jak wynająć sprężarki.

Wynajem – od czego zacząć i na co zwrócić szczególną uwagę

KROK 1: Dowiedz się, w jakich firmach sprawdza się wynajem sprężarek różnego typu

Sprężarki powietrza są używane w różnorodnych firmach i warsztatach, gdzie konieczne jest stosowanie sprzętu pozwalające na sprężystość powietrza i zachowanie jego właściwego poziomu czystości z uwagi na sam proces produkcji, jak i bezpieczeństwo pracowników.

Zanim zdecydujemy się na wynajem sprężarki, warto dokładnie przeanalizować profil działalności firmy, decydując o tym, jaki rodzaj sprężarki będzie potrzebny w danej sytuacji i ewentualnie porównując to np. z działaniami innej, konkurencyjnej firmy. W praktyce bowiem nie każdy właściciel zakładu pracy zna się na specyfice i rodzajach sprężarek, co wymaga poszerzenia wiedzy na temat sprężarek. Zanim jeszcze udamy się do konkretnego miejsca wynajmu, warto zatem choć ogółem zasięgnąć wiedzy o tym jakie sprężarki sprawdzają się w konkretnych miejscach pracy.

Sprężarki spalinowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też są obecnie popularnymi narzędziami w pracy i są stosowane na szeroką skalę. W praktyce ich zakup jest dużym wydatkiem, na jaki czasami nie warto decydować się, np. jeśli firma nie może sobie pozwolić na tak drogą inwestycję lub wówczas, kiedy z uwagi na szybkę dynamikę produkcji konieczne jest używanie co jakiś czas innego rodzaju sprzętów. Wówczas alternatywą jest wynajem, mający szereg zalet.

Kwestie techniczne każdego sprzętu, który może być wynajęty, wyjaśniają osoby odpowiedzialne za dostarczenie go i montaż oraz pracownicy firmy wynajmujące, ale warto choć orientacyjnie wiedzieć wiedzieć np. ile hałasu generuje takie urządzenie lub ile miejsca potrzebuje, by móc je ustawić w zakładzie pracy. To pierwsze, ważne informacje, w jakie warto się zapatrzeć, zanim jeszcze zdecydujemy się na kontakt z wynajmującym i podjęcie współpracy.

Wynajmując sprężarkę warto też pomyśleć o tym jaką będzie miała wagę, ponieważ ta może być znacząca. Dla niewielkich prac lub małych, okresowych zleceń czasem wystarczający jest mniejszy sprzęt, co jest wygodne wówczas, kiedy w miejscu pracy musimy dbać o miejsce, które jest ograniczone, z uwagi np. na metraż pomieszczeń lub inne maszyny znajdujące się wewnątrz.

sprężarka-a-kompresor-e1516350553619

KROK 2: Dowiedz się, dlaczego sprężarki są tak istotne w zakładach produkcyjnych, także w Twoim zakładzie pracy

Sprężarki i kompresory, stosowane w zakładach pracy mają wpływ na jakość powietrza, które w znaczący sposób wpływa na zdrowie pracowników i efekt linii produkcyjnej, który powinien spełniać odpowiednie standardy i być pozbawiony zanieczyszczeń. Innowacyjne rozwiązania, jakie można obecnie znaleźć na rynku, powodują, że możliwe jest podążanie za intensywnie rozwijającymi się technologiami i szybkim czasem realizacji zamówień dla klientów, jednocześnie nie rezygnując z wysokiej jakości warunków pracy i powietrza w miejscu produkcji.

Obecnie trudno wyobrazić sonie nowoczesne i rozwijające się przedsiębiorstwo bez takich urządzeń jak np. sprężarki śrubowe, sprężarki tłokowe, olejowe, bezolejowe oraz serwisy sprężarek powietrza, które odpowiadają normom prawa. Są to produkty, które ponadto posiadają innowacyjny system regulacji, są ciche podczas pracy, a jednocześnie wytrzymałe i oszczędne. Dzięki temu nie ma obaw o awarię lub ewentualne przerwy w cyklu pracy.

boge_mniejszy

KROK 3: Wynajem sprężarek – jakie sprężarki są dostępne na rynku?

Na rynku, w ofercie firm, które posiadają sprężarki na wynajem, można znaleźć funkcjonalne modele urządzeń, co pozwala na dostosowanie ich do standardów jakości powietrza, jakie chcemy uzyskać w zakładzie pracy. Istnieje wiele rodzajów sprężarek i kompresorów, a ich specyfika wynika z dostosowania do konkretnego rodzaju produkcji.

Do najbardziej popularnych sprężarek, które można wynająć, zalicza się m.in. sprężarki śrubowe olejowe, sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności oraz sprężarki śrubowe bezolejowe. Przy obecnym rozwoju technologicznym i konieczności spełnienia szeregu norm przez przedsiębiorstwa produkcyjne istotne znaczenie ma też korzystanie z takich rodzajów sprężarek jak np. turbosprężarki, sprężarki wysokociśnieniowe i kontenerowe stacje sprężarek. Zależnie od specyfiki zakładu pracy sprawdzają się też dodatkowe elementy wyposażanie, w tym m.in.: układy uzdatniania sprężonego powietrza, np. konkretne rodzaje filtrów lub separatory cyklonowe, a także zbiorniki sprężonego powietrza, separatory kondensatu i inne.

KROK 4: Poznaj zalety wynajmu sprężarek

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy wynajem sprężarek ostatecznie będzie korzystniejszym rozwiązaniem od kupna w sytuacji, kiedy dynamika zmian w przedsiębiorstwie pociąga za sobą konieczność stosowania różnego rodzaju sprzętów. Oto zalety wynajmu, który może być często decydowanie bardziej opłacalnym i funkcjonalnym rozwiązaniem niż kupno nowego sprzętu:

  • Szybki, a wręcz natychmiastowy dostęp do urządzeń bez konieczności czekania, czasami długiego okresu, na dostarczenie go od producenta i realizację zamówienia;
  • Oszczędność w zakresie nakładów finansowych przeznaczonych na inwestycję, w tym zakup sprzętu, serwis i amortyzację, co zawarte jest w umowie wynajmu. Często wynajmujący oferuje także szereg szkoleń dla pracowników, którzy będą korzystać ze sprzętu, co nie wymaga podejmowania takich działań przez pracodawcę, inwestowania czasu pracy i nakładów finansowych;
  • Możliwość korzystania z doradztwa na etapie doboru najlepszego sprzętu, zależnie od specyfiki pracy danego zakładu pracy;

Sprężarki powietrza seria S4

  • Możliwość wymiany sprzętu na inny w sposób szyki i wygodny, bez konieczności szukania np. kupca w sytuacji, kiedy zmienia się struktura pracy, a dynamik przedsiębiorstwa pociąga za sobą konieczność korzystania z innych urządzeń;
  • Dostęp do serwisu sprężarek i kompresorów, który najczęściej obejmuje pełne 7 dni w tygodniu i całą dobę;
  • Wygoda w sytuacji, kiedy szybko zmienia się charakterystyka produkcji w danym zakładzie pracy, jego lokalizacja lub np. realizacja pojedynczych rodzajów zamówień;
  • Wielu dostawców sprężarek na wynajem oferuje ponadto pełny montaż u klienta.

Wiele osób decyduje się na wynajem sprężarek już z uwagi na fakt, że pozwala to znacząco obniżyć wydatki finansowe w sytuacji, kiedy sprężarka nie będzie potrzebna na dłuższy okres. Wtedy wynajem jest zdecydowanie korzystniejszy niż zakup. Wypożyczenie ma tę zaletę, że korzystamy z niego wówczas, kiedy jest zapotrzebowanie, a potem sprzęt można oddać lub np. wynająć inny.

Duże znaczenie ma też fakt, że wraz z wynajmowanym towarem zyskuje się możliwość przeszkolenia pracowników co do sposobu obsługi maszyn, co pozwala ograniczyć koszty i czas przeznaczony na znalezienie właściwego pracownika.

KROK 5: Znajdź sprężarkę, która pasuje do Twojego przedsiębiorstwa i specyfiki produkcji

Wynajem sprężarek jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala dopasować typ maszyny do specyfiki pracy w danym zakładzie pracy. To ważne, ponieważ nie traci się czasu na poszukiwania, ale od razu wynajmuje sprzęt, który sprawdza się w codziennej pracy, a w razie potrzeby wymienia się go na inny – w szybki i bezproblemowy sposób.

Na ogół niewiele firm produkcyjnych posiada na stałe konkretne rodzaje sprężarek, dlatego wynajem to dobre rozwiązanie. Warto też podkreślić, że nie zawsze pracodawcy mają wiedzę co do tego, jaki typ sprężarki będzie najbardziej właściwy. Dlatego kolejny krok na etapie wynajmu sprężarki to kontakt z wynajmującym, który udzieli informacji i doradzi jak typ sprzętu będzie najbardziej odpowiedni.

Na tym etapie, podczas wynajmowania potrzebnego sprzętu korzystamy z wiedzy i doświadczenia innych osób, co zawarte jest w kosztach wynajmu. Nie ma potrzeby szukania fachowców i doradców poza swoim zakładem pracy lub wynajmującym, co znacząco ogranicza czas i nakład pracy. Zyskuje się również przekonanie, że nie dobierzemy niewłaściwie sprzętu, ale trafimy od razu na właściwy, przez co nie dojdzie do takich sytuacji jak np. przestój w pracy i straty finansowe przedsiębiorstwa.

Sprężarka-śrubowa-BOGE-S

KROK 6: Zdecyduj się czy odpowiada Ci wynajem krótko, czy długoterminowy?

Czasami, zgodnie ze specyfiką przedsiębiorstwa, znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajem na krótki okres czasu. Ma to znaczenie np., kiedy firma realizuje różne projekty i są one zmienne w czasie. Wówczas lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie na krótszy okres i, co za tym idzie, znaczne ograniczenie wydatków na ten cel.

W praktyce jednak nawet wynajem na niedługi czas posiada walory, jakich nie daje zakup. Tak naprawdę sprzęt można wynająć już nawet na jeden dzień, a następnie go oddać. Podobnie może to być wiele miesięcy – czasami na dogodniejszych warunkach, bo bywa, że podczas podpisywania umowy wynajmu na długi okres można skorzystać z atrakcyjnych cen i ofert promocyjnych.

Ważne jest jednak, by już na początku wiedzieć, na jaki czas chcemy wynająć maszynę, co może znacząco usprawnić sam proces i pozwolić zadbać o finanse. Oczywiście, nie w każdej sytuacji jest to możliwe, ale wówczas kiedy orientujemy się co do możliwego czasu wynajmu, warto poszukać atrakcyjnej oferty w bliskim od zakładu pracy miejscu i na warunkach, które są satysfakcjonujące w zakresie finansowym i nie tylko.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0