3 lipca - Produkty
Z roku na rok zapotrzebowanie na sprężone powietrze wzrasta pod kątem wykorzystywania, jak i dostarczania rozwiązań o najwyższym standardzie. Sprężarki okazują się niezbędnym narzędziem wspomagającym przemysł włókienniczy. Kompleksowe działania skupiają się na przygotowaniu materiału, jak i w niemalże każdym kolejnym etapie produkcyjnym od obróbki powierzchni, malowania, po dystrybucje i oczyszczanie materiałów. Do wytwarzania sprężonego powietrza istotne jest zatem właściwe przygotowanie systemu pneumatycznego, o co nie trudno. Na rynku dostępne są sprężarki i akcesoria uzdatniające powietrze o szerokiej gamie wzorów, by móc zadbać o właściwe zaopatrzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Sprężarki powietrza mają wiele zastosowań. Pisaliśmy już o tym, że świetnie sprawdzają się w przemyśle spożywczym – https://www.pneumatik.pl/rola-sprezarek-przemysle-spozywczym/, w przemyśle elektronicznym – https://www.pneumatik.pl/zastosowanie-sprezarek-przemysle-elektronicznym/ oraz w branży motoryzacyjnej – https://www.pneumatik.pl/jakie-sprezarki-do-przemyslu-motoryzacyjnego/. Dziś natomiast przybliżamy, do czego mogą się przydać sprężarki w branży włókienniczej.
Przemysł odzieżowy
Energia sprężonego powietrza jest niezbędnym medium w przemyśle odzieżowym, gdzie wykorzystywana jest do produkcji tkanin. Swój potencjał zawdzięcza właściwościom takimi jak: nietoksyczność, czystość oraz ponadprzeciętną moc. Maszyny wspomagane instalacją pneumatyczną będą zatem szybkie, dokładne, wydajne, a tym samym nie będą wymagały znacznych prac konserwacyjnych. Sprężone powietrze w procesie produkcji tekstyliów jest niezbędne do szybkiego, a zarazem efektywność wspomagania napędu maszyn i narzędzi. Dodatkowym atutem jest zastosowanie sprężonego powietrza do czyszczenia narzędzi w celu zadbania o ich ponadprzeciętną wydajność.
Branża garbarska
Przemysł garbarski jest wymagający pod względem dokładności i utrzymywania odpowiednich warunków umożliwiających właściwe suszenie skór. Sprężone powietrze jest czyste i zarazem nietoksyczne, stąd tak chętnie wykorzystywany jego potencjał w procesie konserwacji i napędu maszyn. Nie bez znaczenia pozostaje również etap oczyszczania oraz suszenia materiałów. Podmuch sprężonego powietrza skutecznie oczyści maszyny oraz umożliwi efektywnie wykonaną usługę o najwyższym standardzie jakości.
Branża pralnicza
Przemysł odzieżowy nie ogranicza się tylko do procesu uzyskiwania materiałów oraz ich fachowej obróbki. Po uzyskaniu konkretnych materiałów i tkanin nadchodzi czas na ich eksploatacje, a tym samym proces konserwacji i pielęgnacji surowców o różnorodnej strukturze. Pralnie tradycyjne i chemiczne wykorzystując sprężone powietrze mają szanse na minimalizacje kosztów operacyjnych oraz zwiększenie efektywności podczas wykonywania usług. Pneumatyka wspierając pralne dba o wydajność, jakość i odpowiedni poziom osuszania.